Cestování, výlety, turistika – Cestomila

Motto: Jdi tam, nevím kam, přines to, nevím co.

Foto týdne

Foto týdne (Petr Nejedlý): Tikal… potřebuje člověk více slov? Mayské pyramidy schované v džungli, více než tisíc let stará hra díla člověka uprostřed tropické přírody. Kamenné pyramidy tyčící se až do výšky přes 60 metrů, z jejich ochozů je nepopsatelný výhled na zelené koruny stromů. Mezi nimi špičky prastaré mayské historie, která v Tikalu sahá do 8. století. Na několik pyramid je povolen výstup, asi nejúchvatnější jsou výhledy z Templu II postaveného na Gran Plaza proti pyramidě Velkého jaguára.

Mexické zastavení 4Palenque, po stopách starých Mayů
02.09.2010
MEXIKO - Články MEXIKO

Mexické zastavení 4
Palenque, po stopách starých Mayů

„Do dnešních dní není známé jméno tohoto tajemného mayského sídla. Říká se mu Palenque podle blízké vesnice“ – těmito slovy charakterizuje ve své knize Incidents of Travel in Central America, Chiapas and Yucatan Američan John Lloyd Stephens svou výpravu k mayským ruinám u Palenque v roce 1840.


Mexické zastavení 5 – Chichén Itzá
02.09.2010
MEXIKO - Články MEXIKO

Mexické zastavení 5 – Chichén Itzá

Konečně stojím před El Castillo v Chichén Itzá, mýtické pyramidě starých Mayů. Na každé ze čtyř stran vede na její vrchol 91 schodů, to je celkem 364. Přidáme-li stupeň nahoře, dává nám výsledek počet dní v roce. Každého hned napadne, že pyramida je kamenným kalendářem.


Mexické zastavení 6Tulúm - tyrkysové moře pod El Castillem
02.09.2010
MEXIKO - Články MEXIKO

Mexické zastavení 6
Tulúm - tyrkysové moře pod El Castillem

Jediné mayské sídlo, které španělští conquistadoři spatřili na vrcholu slávy, byl Tulúm, nazývaný „Město vycházejícího slunce“. V době, kdy byl Tulúm živým centrem, byla již většina mayských měst opuštěna a pohlcena džunglí. Tulúm se ale před španělskými loděmi tyčil na skalnatých útesech a ohromení Španělé ho srovnávali se Sevillou. A netroufli si zde přistát.


Mexické zastavení 7Oaxaca, město yaa a saa.
02.09.2010
MEXIKO - Články MEXIKO

Mexické zastavení 7
Oaxaca, město yaa a saa.

Oaxaca je staré koloniální město s kouzelnou architekturou a zábavným nočním životem plným muzikantů a tequily. Oaxaca je zócalo, fontány, patia, parky. A zapotécké a mixtécké památky. A Benito Juárez. Jeho sochy lze těžko přehlédnout, je rozhodně nejmilovanějším místním rodákem. A fiesty, tady se tančí snad obden, seznam všech festivalů je řádně dlouhý a není tedy nijak těžké na nějaký natrefit. Jedním slovem – Oaxaca.


Kairouan – ve čtvrtém městě islámu
01.09.2010
TUNISKO - Články TUNISKO

Kairouan – ve čtvrtém městě islámu

Kairouan je po Mekce, Medině a Jeruzalému čtvrté nejposvátnější město islámského světa a sedm poutí do Kairouanu se vyrovná pouti do Mekky. Tak alespoň dokolečka opakují některé reklamní letáky.


Nalezené položky: 665 « První | < Předchozí | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | Další > | Poslední »
Zažijte i Vy nejlepší dovolenou na Slovensku. Vyberte si z TOP destinací pro Čechy – ubytování Podhájska a ubytování Velký Meder.

Srovnejte si cestovní pojištění online během 1 minuty na Porovnej24.cz

Nevíte kam na výlet o víkendu? Množství atrakcí v ČR najdete na – navylet.cz – např. rozhledny nebo hrady a zámky

anketa

Které exotické nemoci se na cestách nejvíce obáváte?

(3.3%)

Potřebujete napsat článek?
Máte zájem o reklamu?
Chcete nám nabídnout váš článek?
Kontaktujte nás.