Cestování, výlety, turistika – Cestomila

Motto: Jdi tam, nevím kam, přines to, nevím co.

Foto týdne

Foto týdne (Olga Vilímková): V Tikalu je několik monumentálních pyramid, nejvyšší má přes 60 metrů, jsou schované v pralese, takže člověk nevidí celé město jako například v Palenque, a má pocit kouzla. Když se zdržíte déle do večera, kolem páté přicházejí zvířata, především obrovské množství nosálů, Tikal najednou začne žít úplně jiným životem. Více v rozhovoru s Olgou Vilímkovou.

Myanmar: Bagan, jak ho neznáte
08.06.2015
MYANMAR  - Články MYANMAR

Myanmar: Bagan, jak ho neznáte

40 km² a 2230 malých, velkých, baňatých i hranatých templů. Vyprahlá prašná půda, sběrači mincí a masa turistů cvakajících foťákem při západu slunce. Tak to je Bagan z prospektů cestovních kanceláří. A co takhle časem dýchající malinké charismatické pagody z okrově zbarvených cihel, kaktusové hradby, pastevci v klapajících dřevácích a hadí překvapení v e-biku? I takový je Bagan, starobylé duchovní centrum Myanmaru.


08.06.2015

Komerční prezentace:
Zapomeňte na klasiku. Zkuste netradiční dovolenou

Také byla vaše každá předchozí dovolená naprosto stejná? Tedy většinou taková, kdy jste vyrazili do některé z evropských destinací, kde jste většinu času trávili na pláži? Pokud ano, je ideální čas na to, zažít něco zcela jiného. A ideální novinkou je dovolená Albánie. Tato země rozhodně nepatří mezi ty tradiční, ale zcela určitě vás nadchne. A to z toho důvodu, že si zde můžete užít nejenom zajímavého komfortu, ale celá země láká také k tomu, abyste poznali mnoho zajímavých míst. Především potom horských oblastí, které patří mezi ta nejzajímavější místa, která můžete vidět.


08.06.2015

Komerční prezentace:
Užijte si relaxaci, ale i zdravotní procedury

Na dovolenou nemusíme jezdit jenom za účelem odpočinku. Jsou totiž i jiné důvody, proč vyrazit na zajímavá místa. A jedním z takových důvodů je i možnost výrazně prospět našemu tělu. Dobrým tipem jsou v tomto směru slovenské koupelové město Piešťany. Právě zde se totiž nacházejí zdraví prospěšné koupele, které dokážou pomoci v případě zdravotních problémů lidem všech generací.


Pivovar Dalešice: Jako by se vrátili Dreherové
06.06.2015
ČESKO - Články ČESKO

Pivovar Dalešice: Jako by se vrátili Dreherové

Na dvoře dalešického pivovaru nás přivítal správce a řídící (tak to má na vizitce) Ladislav Urban a doslova z něj sršela radost z toho, že nám může představit, jak žije pivovar, který byl v roce 1999 děsivou ruinou. Není divu, díky energii a schopnostem současných majitelů pivovaru se vrátil do života objekt, v němž se v roce 1980 natáčel film Postřižiny. Na komín po vzoru Pepina Jaromíra Hanzlíka a dlouhovlasé paní správcové Magdy Vašáryové nás ale Ladislav Urban nepustil: „Nevím, nevím, já Vás tam pustím, Vy spadnete a pak o tom napíšete,“ žertoval. A tak jsme nerušili čapí rodinku, která na komíně hnízdí. Nuže, vítejte v pivovaru filmových Postřižin.


05.06.2015

Komerční prezentace:
Dejte si pozor, ať vaše cesta do Chorvatska neskončí zadržením ve vazbě

Finsko, Island a Slovinsko. To jsou země s nejpřísnější spodní hranicí minimální hloubky dezénu u letních pneumatik. Při průjezdu těmito zeměmi byste měli počítat s tím, že dezén vašich letních pneumatik musí mít hloubku minimálně 3 milimetry. Tento fakt se týká několika tisícovek Čechů, kteří každoročně vyráží autem na dovolenou do Chorvatska. Všichni při své cestě na dovolenou totiž projedou přes území Slovinska, které je „nepříjemnou“ výjimkou mezi ostatními státy, přes které se můžete do Chorvatska vydat – Rakousko, Slovensko i Maďarsko mají spodní hranici na 1,6 milimetrech. Stejná hranice platí i v Chorvatsku.


Komerční prezentace:Žijte wellness život. Tipy na cestování, které léčí a zbaví vás hned stresu!
03.06.2015

Komerční prezentace:
Žijte wellness život. Tipy na cestování, které léčí a zbaví vás hned stresu!

Wellness – fenomén dnešní doby. Není to jen vířivka se šampaňským. Co slovo wellness znamená a odkud se vzalo? Čtěte dál a dozvíte se nejen to, ale dáme i pár tipů, kde si to pravé wellness dosyta užít.


Komerční prezentace:Cestujeme za...
27.05.2015

Komerční prezentace:
Cestujeme za...

Cestování je jedním z nejrozšířenějších koníčků po celém světě. Je nekonečně mnoho způsobů, jak si ho užít. Na vlastní pěst, s agenturou, s batohem na zádech, s partnerem, pouze s knihou… Inspirovali jsme se v zážitkové agentuře ESENNCE, která nabízí netradiční zážitky v ČR, za kterými se vyplatí cestovat.


Michal Thoma: Ani bhútánský dotazník štěstí nedokáže na vše odpovědět
16.05.2015
BHÚTÁN - Články BHÚTÁN

Michal Thoma: Ani bhútánský dotazník štěstí nedokáže na vše odpovědět

Fotograf a publicista Michal Thoma létá pravidelně do Himálaje již od roku 2003 a jednou z jeho nejoblíbenějších cestovatelských destinací je Bhútán. Michal Thoma ho procestoval křížem krážem a v současnosti také provází turisty toužící po poznání této daleké himálajské země. V rozhovoru pro www.cestomila.cz vypráví Michal Thoma o cestování Bhútánem, doporučuje trek, kterému se říká „Malý Snowman“, vzpomíná na krátké popovídání s bhútánským králem a vysvětluje, jak je to s proslulým bhútánským štěstím.


Skrytá místa Paříže
11.05.2015
FRANCIE - Články FRANCIE

Skrytá místa Paříže

Milovníci historie, literatury, filmu a romantiky znají město nad Seinou detailně a mají své sny o místech, která by chtěli spatřit na vlastní oči. Jak město vzniklo a v průběhu staletí se proměňovalo až v nejvelkolepější hlavní město, se dozvíme v románu Edwarda Rutherfurda Paříž. Památky v Paříži zabydluje reálnými lidmi, potomky několika rodin, s nimiž sledujeme proměnu hlavních symbolů města – gotické majestátnosti Notre Dame, královského paláce Louvru, oslnivého lesku Versailles a do nebe čnící železné jehly Eiffelovy věže. To jsou také hlavní cíle návštěvníků, které musí při prvních zájezdech do Paříže prozkoumat.


Knižní tipy: Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa
26.04.2015

Knižní tipy: Ztracená místa, tajná města
a jiné záhady na mapě světa

Publikace nakladatelství Jota Ztracená místa, tajná města a jiné záhady na mapě světa je částečnou odpovědí na současný stesk po starých objevitelských cestách. Autor Alastair Bonnett – profesor sociální geografie na univerzitě v Newcastlu – uspokojí také poptávku po zeměpisných kuriozitách. Nenapadá vás co nejexotičtější a nejšílenější cíl pro další výpravu do světa? Kniha nabízí 47 neobvyklých míst po celém světě, z nichž mnohá jsou ovšem turisticky nedostupná.


Ohnivě zbarvené tulipány v ponurém nádechu Rembrandtovy Noční hlídky
26.04.2015
NIZOZEMSKO - Články NIZOZEMSKO

Ohnivě zbarvené tulipány v ponurém nádechu Rembrandtovy Noční hlídky

Ano, Holandsko je zemí, jež v sobě ukrývá mnoho nevysloveného, to něco, co je zároveň tak malebně kouzelné a druhému nepředatelné. Člověk, kulturně a zeměpisně znalý a školou cvičený, rád řekne, že pod Holandskem si máme představit: „Quijotovské“ větrné mlýny, spletité sítě vodních kanálů, vody tříštící se o přídě projíždějících moderních lodí se skupinami dobře naložených cestovatelů, ale i malé romantické dřevěné bárky, unášející sny mladých milenců, slavného fotbalového „špílmachra“ ze 70. let minulého století Johana Cruyffa, impresionistické zvuky luhů a hájů, vůni poctivých domácích sýrů či „bláznivý cinkot“ kol a vesele usmívajících se lidí na sedlech.


26.04.2015

Komerční prezentace:
Pobyty koncipované pro páry jsou hitem

Na dovolenou jezdí většina lidí v páru, jelikož si chtějí užívat jeden druhého. Samozřejmě na takovou klientelu se dnes specializují i mnohé hotely, které vytvářejí různé pobytové balíčky, zaměřené právě na zamilované páry. Příkladem tak mohou být wellness pobyty v koupelích, které přinesou nejenom požadovaný odpočinek, ale přinesou také onu potřebnou relaxaci a prohloubení vztahu a zamilovanosti dané dvojice.


24.04.2015

Komerční prezentace:
Proč vyrazit na dovolenou vlastním autem?

Doba, kdy se předpokládalo, že automobil bude mít každá třetí rodina, je dávno pryč. Dnes je součástí mnohem většího počtu domácností, což samozřejmě vede k pozitivům, kdy můžeme naplno využít jeho výhody. Je ideální třeba ve chvíli, kdy chceme vyrazit na dovolenou. Pojďme se podívat na plusy, které souvisejí s tím, pokud vyrazíme na dovolenou vlastním autem.


Praha debatující i hravá. Téma: arabská žena
22.04.2015

Praha debatující i hravá.
Téma: arabská žena

Ozvěny šestého ročníku plzeňského FESTIVALU ARABSKÉ KULTURY proběhnou v Praze necelý týden po skončení plzeňské části, tedy ve dnech 23. až 25. dubna. Během tří dnů se návštěvníci budou moci přesvědčit o mnoha rolích, které ženy v arabských společnostech sehrávají: manželky a matky, nositelky tradic, ale také bojovnice za lidská práva a zapálené feministky. A právě tyto překvapující role, v nichž si arabské ženy dokáže v Čechách málokdo představit, jsou ústředním motivem Festivalu arabské kultury v Praze.


22.04.2015

Komerční prezentace:
Jaká může být představa ideální dovolené?

Jelikož jsme každý jiný, může se lišit i představa ideální dovolené. Proto jsme pro vás zmapovali ty nejoblíbenější možnosti toho, jak můžete svou dovolenou trávit. Věříme, že se alespoň v jednom příkladě poznáte.


Říp: Nevypadala by posvátná hora českého národa lépe odlesněná?
20.04.2015
ČESKO - Články ČESKO

Říp: Nevypadala by posvátná hora českého národa lépe odlesněná?

„Co Mohamedu Mekka, to Čechu Říp“ – v památkovém úřadu nejsou z tohoto nápisu na turistické chatě v dnešní době příliš šťastní, ale vědí, že po těch letech k Řípu prostě patří. Kdo a kdy heslo vymyslel, o tom dnes nejsou žádné záznamy, alespoň o žádném se neví. Pravděpodobně je na chatě již od jejího zrodu. O postavení turistické chaty na Řípu, která slouží jako výletní restaurace, se výrazně zasloužil tehdejší okresní hejtman a předseda roudnického Klubu českých turistů Václav Bouma, tudíž se jí říká Boumova chata.


20.04.2015

Komerční prezentace:
Co s sebou na výlet do hor?

Také vás nijak neláká představa, kdy ležíte několik hodin na rozpálené písčité pláži, nudíte se a občas se jdete vykoupat do moře? Potom zkuste aktivní dovolenou, která se stává hlavně u mladší, sportovně založené generace hitem. Základem je tedy najít správné ubytování. Tatry u našich východních sousedů, Krkonoše u nás, nebo třeba Alpy v Rakousku a Itálii. To jsou možnosti, se kterými neuděláte chybu v zimě, stejně jako v létě. A jelikož to se blíží, zaměříme se právě na tuto možnost trávení aktivní dovolené.


Slavomír Pískatý: Bhútánci zvířata nezabíjejí, ale maso jedí
18.04.2015
BHÚTÁN - Články BHÚTÁN

Slavomír Pískatý:
Bhútánci zvířata nezabíjejí, ale maso jedí

Slavomír Pískatý je český pilot, který pracuje pro bhútánské aerolinky Druk Air a pravidelně létá mezi Indií a Bhútánem na proslulé letiště Paro, které bývá označováno za jedno z nejobtížnějších mezinárodních letišť světa. Slavomír Pískatý je v těchto dnech na dovolené v ČR a pro zájemce přednášel o svých bhútánských zkušenostech v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur v Praze.


18.04.2015

Komerční prezentace:
Na horách potřebujete dobrou fyzičku,
ale i kvalitní výbavu

Vyrazit do hor na aktivní dovolenou dnes není nic složitého. V podstatě to jde zrealizovat ze dne na den. Vezmete si v práci dovolenou, zabalíte věci a sednete k internetu. Tam pouze najdete odpovídající ubytovací kapacitu. Vyhovovat v tomto směru určitě může třeba ubytování v hotelu Štiavnica, které lze zarezervovat online. Poté už můžete sednout do auta a vyrazit směr Štiavnické vrchy, kde se právě zmíněný hotel nachází.


Komerční prezentace:Rozmanité zážitky na Zlatém ostrově
17.04.2015

Komerční prezentace:
Rozmanité zážitky na Zlatém ostrově

Zlatý ostrov (Insula Aurea) je starobylé jméno největšího jadranského ostrova Krk, který patří do skupiny Kvarnerských ostrovů ve vodách Rijeckého zálivu. Kromě přírodních krás (zajímavé pláže, potoky, dvě jezera) jsou pro návštěvníky zajímavé hlavně historické památky, svědkové dlouhé a pestré minulosti. Ostrov byl trvale osídlen už od pravěku, ve 2. století př. n. l. byly místní ilyrské kmeny podmaněny Římany. Z té doby pochází dnešní název ostrova, latinsky Curictum. Následovalo období byzantské, pak ho vždy na čas ovládly Benátky, střídaly se do 15. stol. ve vládě s místními knížaty Frankopany, pak ho získaly natrvalo. Krk byl také důležitým kulturním centrem, rozvíjelo se zde v klášterech hlaholské písemnictví.


Nalezené položky: 652 « První | < Předchozí | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | Další > | Poslední »
Zažijte i Vy nejlepší dovolenou na Slovensku. Vyberte si z TOP destinací pro Čechy – ubytování Podhájska a ubytování Velký Meder.

Srovnejte si cestovní pojištění online během 1 minuty na Porovnej24.cz

anketa

Které exotické nemoci se na cestách nejvíce obáváte?

(3.3%)

Potřebujete napsat článek?
Máte zájem o reklamu?
Chcete nám nabídnout váš článek?
Kontaktujte nás.