aktuality

18.06.2015

Výstava: České výzkumy v Súdánu

Nová výstava Národního muzea představuje prostřednictvím jedinečné zápůjčky ze Súdánského národního muzea výsledky archeologických výzkumů v Súdánu, kde od roku 2009 působí Národní muzeum a Český egyptologický ústav Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
Návštěvníci výstavy České výzkumy v Súdánu mohou obdivovat například část sochy núbijského krále objevenou v Usli, unikátní soubor soch starověkých božstev, importy, které do Súdánu doputovaly z odlehlých oblastí římské říše nebo rekonstrukci pohřbu lučištníka z lokality Sabaloka. Unikátní zápůjčka ze Súdánského národního muzea je doplněna několika předměty pocházejícími ze sbírek Náprstkova muzea. Mezi ně patří i rakev s mumií ženy, která žila v době 25. dynastie (747 – 664 př. n. l.), kdy spojenému království Núbie a Egypta vládli panovníci núbijského původu.
Výstava v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur končí 30. září.
Rozhovor s archeologem Pavlem Onderkou:
Súdán, který zažíváme my, je zcela jiný než ten, který popisují v médiích
Vzpomínka na Súdán aneb Putování jednou z nejobávanějších zemí Afriky


15.06.2015

Od středy slaví muslimové postní měsíc ramadán

Ve středu 17. června začne v muslimském světě postní měsíc ramadán. Každý den až do západu slunce se musí muslimové zříci jídla a pití. Půst o ramadánu je jedním z pěti pilířů islámu. V posledních letech se ale ramadán stal (podobně jako Vánoce) komerčním svátkem, kdy si lidé dávají dárky a po západu slunce se pořádají bohaté hostiny.
Postit se nemusí děti, staří lidé, těhotné ženy a nemocní. Turistům v muslimských zemích se nedoporučuje jíst a pít na veřejnosti, což si mnozí muslimové vysvětlují jako pohrdání jejich náboženstvím. Co se píše o ramadánu v Koránu: „Vy, kteří věříte, předepsán vám jest půst, tak jako byl již předepsán těm, kdož před vámi byli – snad budete bohabojní! Postěte se jen po určený počet dní! Ten z vás, kdo je nemocen anebo na cestách, nechť postí se stejný počet dní později. Ti, kdož mohou se postit, však nečiní tak, ti nechť se vykoupí nakrmením jednoho chudého. Kdo však dobrovolně učiní více dobrého, bude to přičteno k jeho dobru. A půst je pro vás lepší – jste-li rozumní. Postním měsícem je měsíc ramadán, v němž Korán byl seslán jako vedení správné pro lidi a jako vysvětlení tohoto vedení i jako spásné rozlišení“.


08.06.2015

Římská slavnost v archeologickém parku Carnuntum

Archeologický park Carnuntum nabízí antické památky, rekonstruované římské budovy, ale také podívanou v podobě římských oslav. Antické období zde ožije o víkendu 13. a 14. června, kdy zde uvidíte římské legionáře, gladiátory atd. Vyzkoušejte si v muzeu pod širým nebem, jak se žilo v dobách starověkého Říma. Carnuntum se nachází mezi Vídní a Bratislavou u obce Petronell-Carnuntum.
Program na www.carnuntum.co.at


01.06.2015

Würzburg: festival africké kultury

27. ročník festivalu africké hudby a kultury se bude konat 4. až 7. června ve Würzburgu. Za více než čtvrt století své existence se stal největším festivalem svého druhu v Evropě. Africká hudba, filmy, umění.
www.africafestival.org


19.05.2015

Vlčnov – Jízda králů 2015

V neděli 31. května projede Vlčnovem královská družina. Tradiční Jízda králů začne již v 11.30 od domu krále čp. 722 v ul. Masarykova. Slavnostní program je ale přichystán již od pátečního večera. Hosté Jízdy králů si užijí vystoupení folklorních souborů, jarmark lidových výrobků a večery ve vlčnovských búdách při cimbálové muzice a dobrém vínu.
Více o Jízdě králů v článku Jízda králů a koštování v búdách
a na www.jizdakralu.cz
Důležitá upozornění:
V obci Vlčnov není bankomat a v neděli celková uzavírka obce.


07.05.2015

Jordánsko: Doporučení k cestám

Všechna turistická střediska v Jordánsku jsou bezpečná. Aktuální bezpečnostní situaci lze v případě potřeby konzultovat se zastupitelským úřadem ČR v Ammánu www.mzv.cz/amman.

Z důvodu nadále trvajících bojů v Sýrii a Iráku a zvýšeným bezpečnostním opatřením v blízkosti jordánsko–syrské a jordánsko–irácké hranice MZV ČR doporučuje občanům cestujícím do Jordánska nebo pobývajícím na jeho území zcela upustit od návštěv oblastí v blízkosti syrských a iráckých hranic.


02.05.2015

Putování po blatnických búdách

Obec Blatnice pod Svatým Antonínkem zve na putování po blatnických búdách. 16. května od 10 do 19 hodin bude otevřeno více než 30 búd (vinných sklepů).
Vstupné je 700 Kč na místě (pokladna na obecním úřadu). Cena zahrnuje degustaci ve všech búdách, degustační skleničku, poslech cimbálových muzik ve sklepech, mapku a poukaz na odběr vína v hodnotě 200 Kč.
Více na www.vinariblatnice.cz
Článek o Blatnici pod Svatým Antonínkem: Vinice a vinařské búdy pod karpatskými kopci


16.04.2015

MZV: Parlamentní volby v Etiopii

V souvislosti s konáním parlamentních voleb v Etiopii upozorňuje Ministerstvo zahraničních věcí na riziko možného zhoršení bezpečnostní situace v zemi, a to jak během dne voleb (24. května 2015) a bezprostředně před ním, tak i během následujících dní a při vyhlášení předběžných výsledků voleb dne 31. května, resp. konečných výsledků dne 22. června 2015. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje zvážit nutnost cestovat do Etiopie v tomto období.

Při pohybu po zemi pak doporučuje sledovat aktuální situaci, vyhýbat se jakýmkoli veřejným shromážděním a v den voleb také okolí volebních místností. Nelze vyloučit, že může ojediněle docházet k násilnostem a střetům s bezpečnostními složkami. Je třeba počítat také s možností omezení pohybu cizinců v zemi v době voleb, zvláště v bezprostředním okolí volebních místností. Během období voleb může též dojít k výraznějším výpadkům mobilní telefonní sítě, příp. internetu.


11.04.2015

Vodní festival v Barmě

13. dubna začíná v Barmě vodní festival Thingyan, který vrcholí oslavami nového roku. Jeden z nejvýznamnějších svátků v regionu se ale obvykle slaví až deset dní. Vodní festival nemá buddhistické, ale hinduistické kořeny a jeho počátky historikové vystopovali až v době mocné khmerské říše a jejích námořních bitev. Lidé se během svátku polévají vodou, což symbolizuje očištění a požehnání, v posledních letech se ale svátek zvrhává do bujarých a přehnaných oslav, během nichž jsou noci naplněny hudbou, tancem a zpěvem. V roce 2010 dokonce při davové panice v závěru oslav zahynulo v Kambodži asi 350 lidí. Svátek se slaví i v dalších zemích jihovýchodní Asie – v Thajsku, Laosu, Kambodži.


03.04.2015

Britsko-palestinská hvězda hip hopu v Plzni

Díky spolupráci s Evropským hlavním městem kultury Plzeň 2015 nabídne letošní ročník FESTIVALU ARABSKÉ KULTURY jedinečný zážitek – hudební vystoupení zpěvačky rappující v arabštině.
SHADIA MANSOUR, přezdívaná jako „první dáma arabského hip hopu“, je mladou palestinskou rapperkou žijící ve Velké Británii. Narodila se v Londýně, ale její rodiče pocházejí z kruhu palestinských křesťanů z Haify a Nazaretu. Přestože Shadia vyrůstala na britských ostrovech, bylo její dětství silně ovlivněno poslechem arabských hudebních velikánů jako Fairuz, Umm Kulthum či Mohammed Abdel Wahhab. Hudbě se aktivně věnuje zhruba od svých osmnácti let; tehdy se začala podílet na organizaci protestních pochodů a demonstrací na podporu Palestinců a v londýnské komunitě Palestinců se stala známou právě v důsledku toho, že jako velmi mladá žena zpívala klasické protestní písně v arabštině. Její hudební projev je originálním spojením tradičních blízkovýchodních prvků s energickým hip hopem, v textech nešetří společenskou kritikou a politickou angažovaností.

Během své kariéry spolupracovala s řadou významných hudebníků jako irácký rapper Lowkey či palestinská skupina DAM. Producentem jejích nahrávek je Johny Juicy Rosado z Public Enemy. Koncert Shadii Mansour spolu s newyorským DJ Vega Benetton je součástí tradičního Velkého sobotního odpoledne, které se bude v rámci Festivalu arabské kultury nově konat v prostorách DEPO2015 od 15:00 do 20:00.

Kromě koncertu toto odpoledne nabídne vyprávění Jany Břeské o cestách po arabských zemích, přednášku o skateboardingu v Jordánsku, orientální trhy, ochutnávky pokrmů od šéfkuchařů arabských ambasád, prezentace knižních novinek, minikurz arabštiny, animace či workshop arabské vizáže. Návštěvníci si také budou moci zakoupit ručně tkané a šité výrobky palestinských žen u stánku Nawal Slemiah, zakladatelky neziskové organizace Women in Hebron. Večer v DEPO2015 zakončí skvělá afterparty v režii rakouského tria Restless Leg Syndrome.


02.04.2015

Arabfest představí Araby žijící mezi námi

Již 10. dubna začne v Plzni týdenní festival arabské kultury. Součástí letošního 6. ročníku festivalu bude také ojedinělý projekt Arabové mezi námi. Jedná se o putovní výstavu fotoportrétů dvanácti vybraných arabských mužů a žen, kteří žijí v ČR.

Projekt Arabové mezi námi má dvě části: první sestává ze spolupráce mezi studenty a osobnostmi arabského původu žijícími v ČR. Studenti vybraných středních a vysokých škol vedli rozhovory s Araby zapojenými do projektu. Jednalo se o osoby různého věku, povolání a země původu s rozmanitými životními příběhy. Tito Arabové byli v rámci projektu vyfotografováni známým plzeňským fotografem Radovanem Koderou. Oslovení studenti měli za úkol na základě rozhovorů vytvořit „medailonky“ Arabů, které dané fotografie doplňují.

Druhou část projektu tvoří jeho samotný výstup, tedy výstava fotografií a její vernisáž. Snímky budou umístěny na velkoformátových panelech v prostoru před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje a budou doplněny texty, které žáci sami připravili na základě setkání s portrétovanými osobnostmi. Rozhovory žáků a Arabů budou v celé své délce publikovány v brožované vazbě jako doprovodný materiál k výstavě a celému projektu. V brožované vazbě se navíc čtenáři mohou seznámit s civilními snímky arabských osobností, které okem fotoaparátu zachytila Zuzana Zbořilová.

Záměrem projektu je především odstranit předsudky o obyvatelích ČR arabského původu. „Chtěli bychom přispět ke sblížení kultur a k vytvoření otevřenější společnosti. Důležité je začít s tím už u mladé generace, proto byli do projektu zapojeni především žáci středních škol, kteří pak snáze porozumí otázce kulturní a národnostní identity a budou si moci vytvořit vlastní názor na menšinu žijící u nás,“ říká koordinátorka projektu Michaela Vaňková.

Vernisáž výstavy se uskuteční 7. dubna 2015 v 17:00 před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje, kde bude projekt představen veřejnosti na venkovních velkoformátových panelech. Výstava potrvá do 28. dubna 2015.

Seznam portrétovaných osob:
nakladatel Charif Bahbouh (Sýrie – Brandýs nad Labem)
režisér Moris Issa (Sýrie – Praha)
novinářka Saadat Ramadanová (Sýrie – Plzeň)
fotografka Bouchrail Echchaoui (Maroko – Praha)
automechanik Abdellatef Hamami (Maroko – Praha)
hudebník Rashid Rahma (Alžírsko – Praha)
studentka Klára Onallah (Palestina/Izrael – Plzeň/Liberec)
chemik Emad Michel Saad Gobran (Egypt – Liberec)
studentka Sabrina Khelill (Alžírsko – Plzeň)
ergoterapeutka Amani Alawawdeh (Jordánsko – Praha)
lékař Najib Barakat (Libanon – Plzeň)
3D umělec Abdulaziz Aldigs (Palestina – Plzeň)


31.03.2015

Přednáška – Blízko nebe

Zájemci o cestování a létání jsou zváni na přednášku o Bhútánu Slavomíra Pískatého, který v tomto malém himalájském království pracuje jako pilot místních aerolinek. Letiště Paro se řadí mezi 10 nejobtížnějších mezinárodních letišť na světě a nejen proto má pan Pískatý připravenou spoustu zážitků a zajímavostí, o kterých bude vyprávět. Přednáška bude doprovozena projekcí fotografií a videí ze života českého pilota v Bhútánu.
Vstupné: 30 Kč
1. 4. 2015, 17.00 hod. v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur.
Více na Bhútán – země blízko nebe


25.03.2015

14. Islandský den

Letos se již po čtrnácté uskuteční tradiční akce, kterou pořádá Klub islandských fanatiků ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze – 11. 4. 2015, 10–20 hodin. Tentokrát bude Islandský den zaměřen především na literaturu, neboť hlavním hostem se stane islandský spisovatel Gyrðir Elíasson, jehož sbírka povídek Milli trjánna získala Cenu Severské rady za literaturu. Na své si přijdou i ti, kteří obdivují jedinečnou syrovou krásu islandské krajiny. Desetihodinový maratón přednášek, besed a promítání je určen nejen těm, kteří tento kouzelný ostrov již navštívili a kterým se navždy vryl pod kůži, ale i těm, kteří se na cestu teprve chystají. Bohatý program potěší především milovníky cestování se zájmem o poznání kultury a života jiných zemí.

Přednášky:

10:00 Sylvie Korbařová a Tomáš Čihák: Island fotografií

11:00 Jiří Starý: Lživé ságy a mystéria obrazotvornosti

12:00 Petr Burian: Island s Periscopem

13:00 Skandinávský dům: Cesta na Sever III – Island

14:00 Markéta Kalvachová: Island z pohledu fotografa

15:00 Jan Burian: Nová Sága o cestě na Island

15:45 Helena Kadečková: Sjónův Měsíční kámen

16:30 Gyrðir Elíasson: Mezi stromy, Kniha od řeky Sandá

18:15 Petr Kulhánek: Aurora Borealis

19:15 Dan Podrazský: Aurora Borealis slideshow

19:30 Vyhodnocení fotosoutěže na téma Islandské kameny

Celodenní vstupné 80 Kč

Program zahájí vyprávění dvou studentů, Sylvie Korbařové a Tomáše Čiháka, kteří se za 25 dnů s osmnáctikilovými batohy na zádech snažili poznat celý Island. Po ostrově cestovali autobusem, stopem i pěšky a získali tak spoustu zkušeností, které by rádi předali dál.
Přednáška Jiřího Starého se bude věnovat staroislandským lživým ságám, které jsou prakticky ve všem naprostým opakem klasické staroseverské literatury. Přesto si dokázaly udržet literární svébytnost a vždy zůstaly tím, čím od počátku usilovaly být: populární literaturou.
Markéta Kalvachová žila a fotografovala dlouhá léta na Islandu. Proto může zájemcům poradit, kdy a kde je vhodné fotografovat zajímavá témata jako například polární záři, ledovcové jeskyně, faunu, floru, ale i různé kulturní příležitosti, při kterých můžete spatřit Islanďany v jejich národních krojích, nebo dokonce ve vikinském oblečení.
Jan Burian a Helena Kadečková patří mezi největší odborníky a znalce Islandu. Na Islandském dni se sejdou spolu opět po třinácti letech. A každý bude mít v ruce ještě teplou a tiskařskou černí voňavou knížku: Helena Kadečková svůj překlad Sjónova Měsíčního kamene a Jan Burian představí „novou Ságu o cestě na Island“. Oba si určitě budou mít spolu co říci, a to nejen o knížkách.

Akci pořádá Klub islandských fanatiků a Městská knihovna v Praze.


18.03.2015

Alžírsko: Aktuální doporučení k cestám

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje vzhledem k přetrvávajícímu riziku bezpečnostních incidentů, a to včetně teroristických útoků a únosů, dbát při cestách do Alžírska velké opatrnosti a dodržovat zvýšené zásady individuální bezpečnosti.

V Alžírsku přetrvávají nebezpečí a rizika spojená s individuální turistikou. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto striktně nedoporučuje pohyb mimo městské aglomerace na severu země za účelem provozování individuální turistiky v neobydlených místech, která nejsou pod stálou kontrolou místních bezpečnostních složek. Do jižních oblastí MZV ČR vůbec nedoporučuje cestovat. Nabádá ke zvýšené ostražitosti a dodržování elementárních bezpečnostních pravidel i ve městech (nepohybovat se nikde sám bez průvodce).


27.02.2015

ČSA zrušily pravidelnou linku Praha – Jerevan

Za zrušením provozu na pravidelné lince z Prahy do Jerevanu je podle mluvčího ČSA Daniela Šabíka několik důvodů. Především – linku dlouhodobě a silně ovlivňovaly sezónní výkyvy. Zejména v zimní sezóně se poptávka po spojení mezi oběma hlavními městy hluboce propadala a obecně potenciál pro lokální leteckou přepravu, jak z českého, tak i arménského trhu, byl na lince dlouhodobě velmi nízký. Extrémně vysoký podíl transferových cestujících na lince a zmiňovaná sezónnost negativně ovlivňovaly její profitabilitu. Navíc, kurz rublu a situace na ruském trhu měla a má dopad také na okolní země, včetně Arménie. Provoz na lince do Jerevanu za stávajících podmínek a situace na česko-arménském trhu údajně nedávají pro České aerolinie předpoklady pro ekonomicky smysluplné operování spojů.
Čeští turisté mohou v létě pro cesty do Arménie využít služeb Austrian Airlines (ceny od 9500 Kč), Aeroflotu (od 8500 Kč) a Ukraine International Airlines (od 8000 Kč). Všechny lety s jedním přestupem.
Články z Arménie: http://www.cestomila.cz/zeme/19-armenie


22.02.2015

Festival arabské kultury 2015

Festival arabské kultury se v Plzni představí již pošesté! Hlavní program nadcházejícího šestého ročníku proběhne v Plzni ve dnech 10. – 17. dubna 2015 a jeho hlavním tématem bude „žena“. Jako každý rok i letos nabídne bohatý program v podobě koncertů, přednášek českých i zahraničních odborníků, debat, tanečních vystoupení, výstav, workshopů, soutěží i ochutnávek arabských pokrmů. Na obsahu programu se zatím pracuje, průběžně bude zveřejňován na www.arabfest.cz.
Cestomila bude opět mediálním partnerem festivalu, než vypukne šestý ročník, můžete si připomenout loňský:
Podej mi flétnu a zpívej aneb 24 hodin na Festivalu arabské kultury


16.02.2015

Holiday World 2015

Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. 19. – 22. února 2015 proběhne v areálu holešovického Výstaviště v Praze již 24. ročník.

Návštěvníci veletrhu budou moci prostřednictvím expozic téměř všech krajů České republiky procestovat celou naši zemi a získat zajímavé tipy na svoji příští dovolenou nebo výlety a možnosti trávení volného času. Holiday World bude také přehlídkou a inspirací pro zahraniční cesty nejen do blízkých zemí, ale i vzdálených a exotických.

Atraktivní a oblíbenou součástí veletrhu je víkendová přehlídka autogramiád, vystoupení cestovatelů a prezentace jejich nových dobrodružství, premiér nových filmů i cestovatelských výstav fotografií pod tradičním názvem WorldFilm. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost setkat se s oblíbenými osobnostmi živě a „cestovat“ s nimi po jejich stopách. Festival bude probíhat v Křižíkově pavilonu E ve dnech 21. a 22. února.

Z programu:

Šéfredaktorka časopisu Lidé a země Lenka Klicperová představí dokument o pozici ženy v indické společnosti. O Indii se v posledních letech ve vztahu k ženám píší samé nepěkné věci. Lenka jela zjistit, jak to doopravdy je.

Fotograf Petr Jan Juračka bude vystavovat unikátní záběry slonů, antilop, žiraf z rádiem řízeného vrtulníku ze své výpravy do Ugandy.

Za komunistického režimu byla Albánie v dlouhodobé a naprosté izolaci. I proto dodnes není v širším povědomí jako klasická turistická destinace. Pro lehce dobrodružné povahy je to však spíše výhoda… s Miroslavem Donutilem v roli průvodce.

Program a další informace na:
www.holidayworld.cz


14.02.2015

Pod šable ve Strání

28. ročník festivalu masopustních tradic ve Strání vyvrcholí v úterý 17. února obchůzkou fašančárů tančících starý mečový tanec „pod šable“. Obchůzky se konají od 12 hodin a od 19 hodin je na programu večerní taneční zábava s pochováním basy.
Obec Strání na Uherskobrodsku pořádá Fašank už od roku 1987. Letos účinkují folklórní soubory Javorina, Strýci, Světlovan a další. Na programu je i fašanková filmotéka, ochutnávka slivovice a zabijačkové hody.
Více na www.strani.cz


10.02.2015

Letní novinky ČSA

Až 19 nových destinací a 25 pravidelných linek plánují provozovat České aerolinie v nadcházející letní sezóně. Kromě spojů do Billundu, Bilbaa, Boloně, Corku a Osla, které společnost oznámila vloni na podzim, budou České aerolinie nově operovat také do Atén, Bordeaux, Liverpoolu, Porta, Stavangeru, dále pak plánují otevřít pravidelné linky do Benátek, Kristiansandu, Växjö, Linköpingu, Poznaně, Gdaňska, Stuttgartu a několik dalších linek s odlety mimo Prahu. Kromě toho společnost zavede nové jednodušší tarifní balíčky s jednotnými podmínkami, ve kterých bude zvýhodňovat členy svého věrnostního programu OK Plus. České aerolinie budou v letní sezóně 2015 operovat do 48 destinací v 24 zemích a společně s partnery do více než 120 destinací v 50 zemích. K rozšíření dopravní sítě budou ČSA využívat zejména letadla typu ATR, které budou nasazovány na více než polovinu z plánovaných nových linek.

Celoroční provoz Airbusy A319 plánují České aerolinie na nových linkách do Liverpoolu (2× týdně od 18. 5.) a Osla (až 4× týdně od 30. 3.), na ATR do Billundu (4× týdně od 30. 3.), Boloně (4× týdně od 29. 3.), Poznaně, Gdaňska (obě 4× týdně od 15. 5.) a Stuttgartu (3× týdně od 15. 5.). Ve Stuttgartu plánují České aerolinie zřídit malý provozní uzel a provozovat z metropole Bádenska-Württemberska pravidelné linky do Boloně (3× týdně), Ženevy (6× týdně) a Marseille (4× týdně).

Naopak, linky operované letadly A319 do Bilbaa (2× týdně od 1. 6.), Bordeaux (2× týdně od 4. 6.), Corku (2× týdně od 14. 5.) a Porta (2× týdně od 18. 5.) budou v provozu pouze v letní sezóně. I spoje do Atén (až 4× týdně od 3. 5.) a Stavangeru (2× týdně od 21. 5.), obě na A319, jsou prozatím zamýšleny jako sezónní. Podle vývoje poptávky České aerolinie zváží jejich celoroční provoz.


05.02.2015

SONGFEST – rok ovce 2015

Přijměte pozvánku na SONGFEST, hudební oslavy příchodu čínského nového roku. Přijďte přivítat další lunosolární Nový rok – rok ovce 2015. Začíná se již ve čtvrtek 12. února v Paláci Akropolis v Praze. Mezi účinkujícími nebudou chybět Jaroslav Dušek, Feng-yűn Song, Jan Burian, Marimba Mama, Annuluk, Trio Puo. Slavit se bude nejen v Praze, ale také v Hradci Králové, Olomouci, Brně, Plzni, Znojmě, Českých Budějovicích, Písku a Českém Krumlově.
Více na www.songfest.cz


Nalezené položky: 809 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další > | Poslední »

Potřebujete napsat článek?
Máte zájem o reklamu?
Chcete nám nabídnout váš článek?
Kontaktujte nás.