fotogalerie

Jakarta – smutný osud Jalan Jaksa
a betonová hrůza Istiqlal

Jalan Jaksa už svou pověst ráje baťůžkářů pomalu ztrácí (nebo ztratila). Spíše je to špinavá ulice se žebrajícími dětmi, vytékající špinavou vodou kdo ví odkud, po setmění raději nevycházet. Je zde ně…


Je třeba jíti do Teplic

Pod masívem Krušných hor žije lázeňské město plné parků, zahrad a fontán, které si v minulých staletích oblíbili umělci i monarchové…
Na zamrzlém Horním rybníku se bruslilo a žádnou osobnost hude…


Seychely: Na plážích malebného ostrova Praslin

Ubytování v hotýlku, z něhož je to pár kroků na pláž s jemným bílým pískem, průzračná tyrkysová voda, v níž plavou hejna ryb, lenošení ve stínu endemických kokosových palem, báječný kokosový rum a ryb…


Rachid Khalil: Budoucnost Sýrie je světlá

Rachid Khalil: „Nejdříve by mne to táhlo do míst, která jsou spjata s revolucí, tedy především do města Homs. A také to Daraa, kde byly první demonstrace a kde 15. března 2011 začala syrská revoluce a…


Kérala aneb z přístavu Kóčin na čajové plantáže a do Backwaters

Na kéralské backwaters se pomalu snáší tma… venku začínají svůj koncert žáby, hmyz a ještě bůhví co, raději ani netušit, jaké potvůrky může člověk v této krajině potkat. Nacházíme se zpět na úrovni mo…


Vzpomínka na Súdán

Před třemi lety jsme na naší dlouhé cestě napříč africkým kontinentem navštívili i Súdán, neklidnou zemi, kde se střetávali a střetávají dva světy – arabský a černý. Jiná možnost nebyla, z Egypta do E…


Libyjské oázy aneb Pětidenní putování Saharou

Libye byla donedávna pro našince tak velkou neznámou, že si mnohdy pletl, jak se píší měkká a tvrdá i/y. Nebylo divu, vždyť obdržet individuální turistické vízum do země, které po 38 let vládl tvrdou …


Marsa Alam:
Pohádkový korálový svět v Rudém moři

Letovisko Marsa Alam je pohádkovým světem barevných korálových zahrad a mezi milovníky šnorchlování a potápění zřejmě nejpopulárnější egyptskou destinací. Podmořský život je zde na dosah i začátečníků…


Jak vypadají Bruggy z kanálů

Kdo nebyl na kanálech, nebyl v Bruggách. Přestože si agentury za projížďku účtují více než sedm eur a vše probíhá příliš rychle a neosobně, opakuji, projeďte se po kanálech. Jakoby člověk zabloudil mí…


Alhambra: Červené město provinční kultury

Alhambra vypadá zvenku jako mohutná vojenská pevnost, ale když vkročíte dovnitř, ocitnete se ve světě zjemnělé islámské architektury – v místnostech bohatě zdobených štukem a spletitými vzory a na dvo…


Zimní Povydří aneb Rezavá kráska Vydra ve sněhobílém rouchu

V letních měsících se na nejkrásnější úsek Vydry – 7 km dlouhou trasu naučné stezky mezi Čenkovou pilou a Antýglem – vydává až dva tisíce lidí denně. Ani v zimních měsících není Povydří pustý kraj, ví…


Eddin Felfel: S povídačkami o kmenech, které se pobijí mezi sebou, začal Kaddáfí

Eddin Felfel: Oázy si zamilujete. Jsou nepopsatelné. Když tam jedete, doprava doleva nahoru dolu, nikde žádný život, jen modré nebe a všude kolem žlutá poušť. Dva tři dny vidíte jen žlutou. A pak se n…


Kašperské Hory: Hrad Kašperk v romantickém zimním rouchu

Zimní prohlídky Kašperka okořenili průvodci vyprávěním o vytápění hradu v dobách středověku. A to od nejprimitivnějších železných košů, v nichž plál otevřený oheň a všudypřítomný kouř dusil hradní pan…


Kateřina Mildnerová:
Závist je hnací silou čarodějnictví

Afrikanistka a kulturní antropoložka Kateřina Mildnerová se zaměřuje na fenomén čarodějnictví a tradičního léčitelství v subsaharské Africe. O svém intenzivním výzkumu v hlavním městě Zambie Lusace se…


Grabarka:
Hora křížů a zázraků ve východním Polsku

Poutních míst je prý v Polsku přes dvě stě. Pro pravoslavné křesťany je nejvýznamnějším místem víry a zázraků vrch Grabarka nedaleko běloruských hranic a Bělověžského pralesa. Poutním místem je Grabar…


Fontainebleau:
Každý metr je knihovnou francouzské historie

V zámku Fontainebleau přebývalo třicet čtyři panovníků, kteří zde podepsali řadu významných smluv ovlivňujících životy zemí a národů. Filip IV. Sličný, který zničil templářský řád, se zde narodil i ze…


Arles – za van Goghem, Římany i Karlem IV.

Dvě a půl tisíciletí historie řecké, keltské, římské a křesťanské, dvě stovky obrazů namalovaných Vincentem van Goghem, katedrála, kde byl korunován králem Karel IV., býčí zápasy po francouzsku, legen…


Slobodné kráľovské mesto Skalica:
O trdelníku, rubínu i rotundě sv. Juraja

Že je Skalica vinařským centrem, dokazuje nejen počet sklípků v okolí, ale i socha postávajícího chlapíka s demižonem – tak trošku opilecky opřeného o stůl – u níž se fotí turisté. Tradice místního vi…


Posvátná skála Uluru aneb Jít nahoru? Fotografovat? Ano či ne?

Uluru, posvátná hora australských domorodců, se více a více vzdaluje turistice. Cenově dostupné motely a kempy zmizely již dávno, před dvěma lety vybudované vyhlídkové centrum postavili pro pozorování…


Riquewihr:
romantická alsaská obec uprostřed vinic

Riquewihr je nejvyhlášenější vinařskou vesničkou Alsaska a je zařazen do seznamu nejkrásnějších vesnic Francie (Les Plus Beaux Villages de France). Reklamní texty tvrdí, že v uličkách Riquewihru se vr…


Nalezené položky: 562 « První | < Předchozí | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | Další > | Poslední »