aktuality

03.03.2011

Horečka dengue – tisíce nemocných v Brazílii

V brazilském regionu Amazonas bylo letos zaznamenáno již přes čtyři tisíce případů horečky dengue. Osm lidí zemřelo.
Více o dengue na:
www.cestomila.cz/zdravi-na-cestach#8-dengue


02.03.2011

Vzteklina na Bali

Za první dva měsíce letošního roku zemřelo v Indonésii 8 lidí na vzteklinu, přenášené především toulavými psy. Tři z úmrtí jsou hlášeny z turistického ostrova Bali. Podle statistik loni zemřelo na vzteklinu v Indonésii 119 lidí.


02.03.2011

Bezpečnost létání v rekordních číslech

Podle údajů IATA – Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu – klesla míra nehodovosti, tedy počet leteckých nehod na milion uskutečněných letů, na rekordních 0,61 (jde o údaj letadel vyrobených v západních zemích). Celkový počet mrtvých při 17 nehodách byl 786 osob. Nejvyšší nehodovost má Afrika, jejíž míra nehodovosti též klesla na 7,41. Afrika se na letecké přepravě podílí asi dvěma procenty, nehodovostí západních letadel ale 23 procenty. Za Afrikou následují Latinská Amerika a Karibik. Míra nehodovosti letadel vyrobených mimo západní země je samozřejmě vyšší.


27.02.2011

Protestní manifestace zasáhly i Omán

Výsledkem ománských demonstrací jsou první dva mrtví v městě Sohar, kde se stovky protestujících pokusily napadnout policejní stanici. Pokojné protestní demonstrace několika stovek lidí byly i v centru hlavního města Muscat. Sultán Qaboos slíbil reformy a především podporu studentům.
Info a články o Ománu na:
www.cestomila.cz/zeme/60-oman
www.cestomila.cz/clanky/zeme/60-oman


24.02.2011

Bude vakcína proti horečce dengue?

Vědci Národního institutu zdraví USA oznámili významné pokroky v hledání vakcíny proti horečce dengue, která každoročně zabijí na 25 tisíc lidí. Dengue se v posledním desetiletí značně rozšířila a proto institut v minulém roce investoval do vývoje vakcíny na 45 milionu dolarů proti 5 milionům v roce 2000.
Více o dengue:
www.cestomila.cz/zdravi-na-cestach


24.02.2011

British Airways do Marrákeše

British Airways budou od konce března asi třikrát týdně létat z londýnského Gatwicku do Marrákeše. Letenka bude stát kolem 10 tisíc korun. British Airways zlepšují mj. také spojení do San Diega v USA a San Juanu na Portoriku.


24.02.2011

Dominikánská republika – cholera

Za hranice Haiti do Dominikánské republiky se šíří cholera, bylo zaznamenáno již přes dvě stovky případů v pohraničních oblastech.


23.02.2011

2000 případů spalniček v Rhone-Alpes

Od počátku roku bylo hlášeno na 2000 případů spalniček ve francouzském regionu Rhone-Alpes. Většina nemocných nebyla očkována.


23.02.2011

Násilnosti v Maroku

MZV ČR varuje, že v souvislosti s nedávnými manifestacemi byly v několika městech (mj. Marrákeš, Larache, Al Hoceima, Tanger) zaznamenány násilnosti a akty vandalství. MZV ČR proto doporučuje vyhýbat se všem veřejným shromážděním.


21.02.2011

Erupce Etny

Nejvyšší evropská sopka Etna se letos již podruhé probudila, erupce na jižním svahu trvala 11 hodin. Láva se valila směrem na Valle del Bove.


21.02.2011

Protesty pokračují i v Alžírsku

Také alžírský prezident Bouteflika čelí protestům a demonstracím proti své vládě, která trvá od roku 1999. První nepokoje byly hlášeny z Alžírska již první lednový týden, ale dosud nedosáhly egyptských či libyjských rozměrů. I o víkendu docházelo ke střetům mezi policií a demonstranty, mrtví ale hlášeni nejsou. Přesto zůstává Alžírsko pro cestování nadále nebezpečnou destinací.


21.02.2011

Chaos v Pobřeží Slonoviny trvá

Po nedávných prezidentských volbách se bezpečnostní situace v Pobřeží slonoviny nadále komplikuje. O víkendu docházelo k dalším srážkám mezi silami prezidenta Gbagba a opozičního kandidáta Ouattary, jehož volební vítězství Gbagbo odmítl uznat. Před násilím uprchly ze země již desítky tisíc lidí. Nutnost cesty do země tedy vážně zvažte.
Nejbližší velvyslanectví Pobřeží Slonoviny je v Berlíně:
www.ambaci.de
Schinklelstrasse 10, 14193 Berlin, tel.: +49 (0) 308 906 960
Pro bližší informace z místního tisku:
www.abidjan.net
http://yamoussoukro.org
Info o Pobřeží slonoviny také na:
www.cestomila.cz/…zi-slonoviny
www.mzv.cz


18.02.2011

Demonstrace v Maroku

MZV ČR informuje, že ve velkých marockých městech se mají v neděli 20. února konat protestní demonstrace a doporučuje vyhýbat se veřejným shromážděním.


17.02.2011

Potopení lodi v Ha Long

Smrt nejméně 12 lidí způsobilo potopení turistické lodi v zátoce Ha Long ve Vietnamu. Ha Long, která je na seznamu světového dědictví UNESCO, je vyhledávaným turistickým cílem díky úchvatným vápencovým skalám vystupujícím z moře. Kromě vietnamského průvodce jsou všichni mrtví cizinci. Vyšetřování incidentu by mělo vést ke zvýšení bezpečnostních pravidel na lodích v Ha Long.


17.02.2011

Objeveny protilátky proti viru Chikungunya

Časopis The Journal of Immunology publikoval zprávu o objevení protilátek, které účinně ničí virus Chikungunya. Dosud neexistuje vakcína ani specifická léčebná metoda proti viru, přenášenému komáry, který způsobil v letech 2005/2006 epidemie především na turisticky atraktivních ostrovech v Indickém oceánu – na Mauritiu a Seychellách.


16.02.2011

Bahrajn a Libye – protesty proti vládě

V Bahrajnu vyšlo několik tisíc lidí do ulic k pokojné demostraci, při níž protestující nesli tělo muže zabitého pořádkovými silami. Policie proti demonstantům nezasáhla a král v televizním projevu sliboval reformy a lepší život.
Demonstrace v Benghází na severovýchodě Libye měla bouřlivější průběh, žádní mrtví ale po střetech policie se stovkami demonstrantů hlášeni nejsou. Protesty začaly zatčením známého obhájce lidských práv, protestujícího proti Kaddáfího režimu. Na příští dny se odpůrci Kaddáfího snaží svolat větší demonstraci do Tripolisu. Naopak libyjský režim bude pořádat demonstrace na svou podporu.


14.02.2011

William Shakespeare v Buenos Aires

Informace pro španělsky mluvící – v hlavním městě Argentiny Buenos Aires probíhá až do 20. února festival Williama Shakespeara. Více informací na www.festivalshakespeare.com.ar
Info o Argentině na
www.cestomila.cz/zeme/5-argentina


14.02.2011

Ozbrojené srážky v jižním Súdánu

Jižní Súdán je sice po referendu, v němž se 99 procent obyvatel vyslovilo pro nezávislost, blíže samostatnosti, ke klidu je ale v oblasti daleko a pro cestování je v současnosti nebezpečným regionem. Ve střetech mezi frakcemi SPLA, která se má stát základem jihosúdánské armády, zahynulo minulý týden přes 100 lidí, z toho třetina civilistů ve městech Fanjak a Bor.


13.02.2011

Vojenské akce na ostrově Basilan

Filipínský ostrov Basilan, ležící jihozápadně od ostrova Mindanao, zůstává nebezpečným místem pro turistiku.
Na malém ostrově došlo v posledních dnech k dalším střetům mezi filipínskou armádou a povstalci ze skupiny Abu Sayyafa, která je obviňována z nejhorších teroristických útoků na Filipínách.


12.02.2011

Kát prý brání jemenský režim

Protesty v arabských zemích se rozšířily i do Jemenu, kde ale desetitisícové demonstrace probíhají především dopoledne. Kolem jedné hodiny se protestující rozejdou na zažvýkání kátu a na odpolední demonstrace se nevrací.
Žvýkání kátu je v Jemenu téměř národním rituálem. Jemenci za tuto rostlinou drogu utratí až desetinu svých příjmů a dle odhadů žvýkáním kátu promarní čtvrtinu pracovní doby. Podle některých zdrojů tedy kát ovlivňuje protivládní protesty.


Nalezené položky: 812 « První | < Předchozí | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | Další > | Poslední »

Potřebujete napsat článek?
Máte zájem o reklamu?
Chcete nám nabídnout váš článek?
Kontaktujte nás.