fotogalerie

Segesta: Nejzachovalejší řecký chrám postavený potomky Trójanů

Asi patnáct kilometrů z Castellammare del Golfo směrem do vnitrozemí stojí v působivém přírodním amfiteátru mezi Monte Barbaro a Monte Pispisa jeden z nejzachovalejších antických chrámů (nejen) na Sic…


Ragusa: Nahoru a dolů po sicilsku

V roce 2002 byl na seznam světového kulturního dědictví zařazen do kolonky Itálie nový záznam: Pozdně barokní města v údolí Noto v jihovýchodní Sicílii. Těch měst ve Val di Noto je osm – Caltagirone, …


Palermo: V kdysi válečných ulicích zalitých sluncem a pokojem

Palermo jsme prožili v ulicích. Ještě před několika lety se o něm psalo jako o hlavním městě sicilské mafie. Palermo jako Bejrút,takové prý byly titulky novin, bývaly časy, kdy stát válku s mafií proh…


Trasa Horní Malá Úpa – Sněžka s pravým trautenberským zakončením

Na nejvyšší horu České republiky vede několik značených tras. Z Pece pod Sněžkou je to asi sedm kilometrů a našlapete přibližně osm stovek výškových metrů. Další atraktivní trasou je výšlap z Horní Ma…


Černohorské rašeliniště: V kraji rašeliníku a suchopýru

Černohorské rašeliniště je nejrozsáhlejším a nejstarším vrchovištním rašeliništěm lesního typu v Krkonoších. Vede jím bezpečná naučná stezka s překrásnými výhledy na Sněžku. Chůzi v nesnadném a nestab…


Dívky v bikinách ve Villa Romana del Casale

Villa Romana del Casale je známá díky neuvěřitelnému množství úchvatných mozaik, které pokrývají podlahy snad všech místností, celkem téměř 3500 metrů čtverečních. Nejznámější mozaikou jsou ženy v těl…


Savoca: V baru Vitelli, v němž Francis Ford Coppola natáčel Kmotra

Savoca je povinná pro milovníky Kmotra spisovatele Maria Puza. Režisér Francis Ford Coppola našel právě v Savoce ideální místo pro scénu v baru, v níž Al Pacino, nejmladší ze synů kmotra Marlona Brand…


Centrální Sicílie: Pomalu a ještě pomaleji pod spalujícím sluncem

Centrální Sicílie, vyprahlá země se všemi odstíny hnědé a jakési zaprášené žluté, všudypřítomné vedro spaluje krajinu, sem tam venkovské usedlosti a městečka na kopcích, z nichž lze v dálce spatřit mo…


Tiské stěny: Hradba začarované sloní krásy nad obcí Tisá

Tiské stěny, tj. labyrint 75 číslovaných a pojmenovaných skalních útvarů, jejichž jména probouzejí fantazii každého, kdo do nich vkročí. Skalní věže se tyčí jako jednolitá hradba nad obcí Tisá. Přírod…


Hruboskalsko: Myší dírou mezi pískovcové věže a na rodový hrad Valdštejnů

Hruboskalsko je jedním ze skalních pískovcových měst v Českém ráji. Výsledek sto tisíc let dlouhého rozrušování sedimentárních hornin, úchvatné, bez ustání a dále zvětrávající skalní masívy a věže, mn…


Na skalách nad Jizerou: Vranov-Pantheon a dále na Frýdštejn

Přibližně za půlí cesty mezi Turnovem a Železným Brodem protéká Jizera obcí Malá Skála. Odtud vede na obě strany červená značka – jihovýchodním směrem k rozcestí Pánovo pole do skalních měst Chléviště…


Siena: Nejkrásnější náměstí světa – Piazza del Campo

Netuším, jak to bývalo na konci 12. století, v době, kdy se Piazza del Campo postupně rodilo, ale v současnosti se na něm sedává na zemi. Na cihlách, které jsou sestaveny do podoby rybích koster. Dlaž…


Pozzuoli – Atlantida v Kampánii uprostřed gigantické sopky

Pozzuoli je obyčejné i neobyčejné jihoitalské městečko. Kousek dále v moři jsou známé ostrovy Procida a Ischia. Obyčejné je Pozzuoli tím, že neoplývá žádným mimořádným půvabem, neobyčejné římskými pam…


Lukáš Rittstein: Jsme poslední generace objevující spiritualitu doby kamenné

Sochař Lukáš Rittstein a malířka a fotografka Barbora Šlapetová se po pěti letech vracejí do Centra současného umění DOX v Praze a opět nám představují střetávání dvou tolik odlišných světů – domorodé…


Pompeje: V ulicích a domech kdysi pohřbeného města

Nepochybně miliony slov byly napsány o katastrofální erupci Vesuvu, která v roce 79 pohřbila Pompeje, Herculaneum a další městečka i jednotlivá venkovská sídla v blízkosti sopky. Vulkanický popel dosl…


Vesuv: Nahoru na sopku, která pohřbila Pompeje

Jedna z nejnebezpeč­nějších sopek světa, zařazená na seznam tzv. Decade Volcanoes, tedy sopek s nejničivějším potenciálem, protože pod jejich svahy žijí až miliony lidí. To je přesně případ Vesuvu a př…


Paestum: Tři řecké chrámy a Tomba del Tuffatore na jihu Itálie

Nikde v Řecku nenajdete takové zachovalé a krásné řecké chrámy. Paestum bylo založeno pod původním názvem Poseidonia někdy na konci 7. stol. př. n. l. Jako byste se ocitli ve starověkém Řecku, o více …


Oplontis: Císařská Villa Poppea

Pompeje není nutné představovat, jejich sláva obletěla svět. Málokdo ovšem ví, že nedaleko Pompejí byla objevena honosná římská vila, kterou vlastnila manželka smutně proslulého císaře Nera. Jmenovala…


Herculaneum – barevné antické město pod Vesuvem

Když večerní slunce zabarví Vesuv do červena, je to úchvatný a zároveň strašidelný pohled. Dole, až desítky metrů pod úrovní současných silnic, vykopávky antického Herculanea, které dokazují, co se dě…


Telč: Krátké putování za bývalými majiteli renesančních telčských domů

Od konce října je zámek v Telči uzavřen, na prohlídku základního okruhu Renesanční sály je nutné počkat do začátku dubna. Ovšem i v zimních měsících stojí romantická Telč za výlet, zbývá tak více času…


Nalezené položky: 572 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další > | Poslední »